Jak zadbać o skórę w okresie jesieni

Jak zadbać o skórę w okresie jesieni

Jesień to nie tylko piękna pora roku, ale również czas na regenerację skóry. Obniżona temperatura i mniejsze nasłonecznienie pozwalają na zabiegi złuszczające, z falą radiową mikroigłową, laserami, czy ogólnie mikronakłuciami, które dają pełny resurfacing i odmłodzenie dla naszej skóry. Podzielę się kilkoma wskazówkami, jakie zabiegi na jesień pomogą zachować skórę zdrową i promienną przez cały okres jesieni.

1. Peelingi chemiczne (kwasy złuszczające naskórek)

Jesienią można korzystać z peelingów dużo mocniejszych i bardziej złuszczających naskórek niż latem. Nie martwimy się już o powstanie przebarwień. Peelingi chemiczne odsłaniają nowe komórki skóry, napinają i nawilżają skórę, działają oczyszczająco, regulują i zmniejszają wydzielanie sebum, a także zmniejszają przebarwienia. Stymulują też komórki skóry do nowych podziałów, pogrubia się warstwa kolczysta, a skóra staje się na nowo sprężysta i gładka.

2. Mikronakłuwanie (4.0)

Poprzez mikronakłucia również cieszymy się nowym i pięknym naskórkiem. Złuszczanie jest drobnopłatkowe i mało widoczne, trwa krótko. Dzięki delikatnym nakłuciom wprowadzamy liczne składniki aktywne zawarte w specjalnych ampułkach, które działają silnie odmładzająco i regenerująco na skórę. Zmniejszają się zmarszczki wokół oczu, wokół ust, znikają rozszerzone pory i inne niedoskonałości skóry. Poprawia się owal twarzy, gęstość skóry, unoszą się też górne powieki dając promienne spojrzenie.

3. Fala radiowa mikroigłowa

Dzięki fali radiowej uzyskujemy największe zagęszczenie skóry i spłycenie zmarszczek. Po zabiegu skóra nie złuszcza się, jest tylko lekko zaróżowiona, co mija po ok. 3 godz. Szybko wraca się do normalnego funkcjonowania. Nie tylko zmniejszają się zmarszczki i zagęszcza skóra, ale mamy też uniesienie owalu twarzy, podbródka, spłycenie bruzd oraz zmniejszenie porów, worków pod oczami i kurzych łapek.

Warto korzystać z tych zabiegów już teraz, aby pięknie wyglądać na święta. Ze względu na to, że zabiegi na jesień mocno stymulują skórę potrzebuje ona czasu na regenerację i przebudowę. Zabiegi wykonuje się raz w miesiącu. Potrzebna jest seria ok. 3 – 4 zabiegów dla utrwalenia efektów na dłużej. Serdecznie zapraszam.

Scroll to Top