7 wskazówek jak dbać o cerę tłustą i trądzikową

7 wskazówek jak dbać o cerę tłustą i trądzikową

Pielęgnacja cery tłustej i trądzikowej jest niezwykle ważna, ponieważ wymaga specjalnego podejścia. Oto specjalna pielęgnacja, która pomoże w kontroli nadmiernego sebum i zapobieganiu trądzikowi.

1. Dobierz odpowiednie produkty do mycia twarzy

   – Wybierz żel lub piankę oczyszczającą zawierającą delikatne kwasy 2% np. migdałowy, salicylowy, która pomoże usunąć nadmiar sebum i nadmiar zalegającego naskórka.

   – Unikaj mydeł mocno wysuszających i agresywnych produktów, które mogą podrażniać skórę.

2. Regularne oczyszczanie

   – Zalecam oczyszczanie skóry przynajmniej dwa razy dziennie, aby usunąć zanieczyszczenia, sebum i martwe komórki skóry

   – Unikaj szorowania twarzy zbyt mocno, ponieważ może to prowadzić do nasilonej produkcji sebum.

3. Tonizowanie

   – Po oczyszczeniu skóry zaleca się użycie toniku z delikatnymi kwasami 2% o działaniu przeciwzapalnym i regulującym wydzielanie sebum oraz przywracającym pH skóry.

4. Lekkie kremy nawilżające

   – Należy stosować lekkie kremy nawilżające, przeznaczone dla cery tłustej, powinny być niekomedogenne, czyli niezapychające skóry i nie tłuste.

5. Produkty kontrolujące sebum

   – Wybierz produkty z substancjami regulującymi wydzielanie sebum, takimi jak kwas salicylowy, niacynamid, retinol, cynk lub ekstrakt z drzewa herbacianego.

6. Regularne stosowanie peelingów

   – Możesz stosować peelingi chemiczne np. na noc z kwasem glikolowym maksymalnie 10%, pomagają w usuwaniu martwych komórek skóry i odblokowaniu porów.

   – Unikaj jednak zbyt agresywnych peelingów, które mogą podrażniać skórę i prowadzić do zwiększonej produkcji sebum.

7. Unikaj dotykania twarzy

   – na dłoniach jest dużo zanieczyszczeń i bakterii, które na skórze mają dobrą pożywkę do szybkiego namnażania się i tworzenia stanów zapalnych.

   – najlepiej unikać dotykania twarzy, zwłaszcza podczas pracy np. podpieranie ręką brody, podtrzymywanie ręką policzka itp.

W przypadku, kiedy skóra jest mocno zanieczyszczona zaskórnikami, widoczną tzw. „kaszką”, kiedy skóra jest nierówna, ma dużo stanów zapalnych i zaczerwienień, zachęcam do wizyty w salonie kosmetycznym. Oczyszczające zabiegi kosmetyczne tj. oczyszczanie wodorowe, oczyszczanie manualne, peelingi chemiczne, są wielką pomocą w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Wiele cennych wskazówek można też otrzymać podczas konsultacji z kosmetologiem.

Scroll to Top